مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور نظامی تاکید کرد که تهران فعالیت بخشی از کشورهای جنوب خلیج فارس برای واگرایی مذهبی و ایجاد تفرقه در ایران را پیگیری و رصد می کند.

به گزارش مهر، سرلشگر پاسدار دکتر سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی امروز شنبه در نشستی خبری در پاسخ به سئوالی درباره تلاش غربی ها در جهت انجام حرکت های تجزیه طلبانه در برخی نقاط کشور به خصوص در استان سیستان و بلوچستان گفت: قوم بلوچ اصیل ترین قوم آریایی و ایرانی هستند و همچنین سیستانی ها بسیار وفادار هستند و همواره در طول انقلاب اسلامی  مثلا در شهادت سرداران شهید سپاه در حمایت از حضور سپاه و همکاری آنها و برای ایجاد امنیت بسیار مشهود بود.

سرلشگر صفوی با اشاره به دشمنی دشمنان فرامنطقه ای خاطر نشان کرد: حسن وطن پرستی و وطن دوستی مردم استان سیستان و بلوچستان بسیار روشن و باز است و بعد از انقلاب سریعتر از جاهای دیگر مشکلات مربوط به آن منطقه از لحاظ امنیتی و ... حل شد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور نظامی تاکید کرد که فعالیت بخشی از کشورهای جنوب خلیج فارس برای واگرایی مذهبی و ایجاد تفرقه در کشور را پیگیری می کنیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه سرمایه گذاران به دلیل ذهنیت عدم وجود امنیت در منطقه سیستان و بلوچستان کمتر اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه می نمایند، اظهار داشت: در ایام تعطیلات عید امسال 500 هزار نفر با خودروهای شخصی و 2 الی 3 هزار نفر با هواپیما به نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان سفر کردند و در واقع این میزان بازدید توریستی از استان صرفا در زمان بعد از دستگیری ریگی نبوده است و سپاه در این منطقه زحمات بسیاری برای تامین امنیت کشیده است.

سرلشگر صفوی با بیان اینکه سپاه و وزارت اطلاعات اشراف اطلاعاتی کاملی در خصوص افراد مسلح و اشرار این منطقه دارند، خاطر نشان کرد: در واقع بحث امنیت به صورت یک بحث ذهنی و روحی روانی در جامعه ما مطرح است و مردم تصور می کنند که در این مناطق امنیت وجود ندارد که تصور آنها غیر واقعی است و با اقدامات گسترده ما در این مناطق امنیت بسیار خوبی برقرار است.

وی خطاب به دستگاه های دولتی و اجرایی گفت: این دستگاه ها باید با سرکشی مکرر به این مناطق و ایجاد بسترهای مناسب جاده ای، امکانات مختلف از جمله آب و برق رسانی به مناطق مختلف آن امکان سرمایه گذاری را فراهم آورند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور نظامی در بخش دیگری از این نشست به تشریح اهداف و خصوصیات همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت در جنوب شرق کشور که طی روزهای 4 و 5 خرداد ماه جاری برگزار می شود پرداخت.

وی در بیان اهداف این همایش اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم دانشگاه امام حسین و دانشکده پیامبر اعظم (ص) انجام پژوهش های علمی و کاربردی مورد نیاز سپاه و کشوراست که از نظر علمی و پژوهشی این همایش را پشتیبانی می کنند.

سرلشگر صفوی گفت: یک سال است ماموریت ایجاد امنیت در شرق به سپاه واگذار شده که این مهم توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی در حال انجام بوده است و دانشگاه امام حسین (ع) به عنوان بزرگترین دانشگاه در سطح کشور ماموریت پشتیبانی علمی، تخصصی، فنی و کارشناسی از این ماموریت که همان ایجاد امنیت در شرق کشور است را بر عهده دارد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با بیان اینکه برای برگزاری این همایش از اساتید دانشگاه های سراسر کشور با سطح علمی بالا دعوت کرده ایم، عنوان داشت: علاوه بر دعوت از اساتید در زمینه علوم جغرافیایی که در این زمینه به ارائه مقاله می پردازند از دانشجویان دکترا و کارشناسان ارشد سایر رشته ها نیز در این همایش و هیئت داوران استفاده می شود.

وی در توضیح خصوصیات برگزاری این همایش گفت: در این همایش فقط از دید نظری بهره نبرده ایم بلکه در این راستا چندین سفر علمی از سوی اساتید دانشگاه امام حسین (ع) به منطقه در قالب سفرهای 5 روزه تا یک هفته ای صورت گرفته است و در این بازدید میدانی با دید وسیع با مسئولان استان، طوایف و مردم عادی، مسئولان، فرمانداران، بخشداران در سطوح مختلف جلسات کارشناسی دقیق برگزار کرده ایم تا مشخص شود که مشکلات مردم، نیازهای دفاعی، توسعه ای منطقه چیست.

سرلشگر صفوی مهمترین رویکرد سپاه را توجه به حل مشکلات مردم در منطقه و استراتژی امنیت پایدار عنوان کرد که شهیدان سردار شوشتری و محمد زاده آن را دنبال می کردند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با اشاره به اظهارات عبدالمالک ریگی شرور ترویست شرق کشور در خصوص عملکرد سپاه در منطقه گفت: این شرور اذعان کرده رویکرد سپاه با مردم منطقه در راستای ایجاد امنیت پایدار و حل مشکلات آنان، به گونه ای بوده که دستگاه های خارجی و عوامل حامی و پشتیبان کننده این گروهک او را به هراس انداخته بود که این اظهارات و اعترافات این شرور نشان دهنده آن است که مسائل پشت پرده که برای ایجاد نا امنی در منطقه طرح ریزی کرده بودند با عملکرد و نقش سپاه در منطقه با شکست اساسی مواجه شد.

وی در ادامه به خصوصیات برگزاری همایش جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت در جنوب شرق کشور اشاره کرد و عنوان داشت: مقاله هایی که در این همایش در روزهای 4 و 5 خرداد ماه ارائه می شود صرفا نظری نیستند بلکه چالش های امنیتی و دفاعی را نیز در سطح بالا مورد بررسی و کارشناسی قرار می دهد تا راهکارهای همه جانبه برای توسعه و رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و ... با پیشنهادهای کاربردی با همکاری نهادهای مختلف از جمله وزارت کشور و خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شود.

سرلشگر صفوی در بیان تفاوت این همایش با دیگر همایش ها اظهار داشت: این همایش از یک پشتیبانی کاربردی و اجرایی بالایی برخوردار است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی در این نشست خبری به بیان محورهای این همایش پرداخت و گفت: محور اول این همایش جغرافیا و توسعه پایدار، محور دوم آن جغرافیا و امنیت در کشور و محور سوم جغرافیا و دفاع در جنوب شرق کشور است.

وی در تشریح این محورها، گفت: با توجه به ظرفیت های بالای استان سیستان و بلوچستان این همایش سعی دارد با توسعه محورهای ارتباطی استان و تاثیرات آن بر مسائل اقتصادی منطقه از جمله توسعه محورهای مواصلاتی  - تجاری به شهرهای مختلف این استان گام مهمی را در اقتصاد و پیشرفت صنعتی آن بردارد.

توسعه بنادر استان سیستان و بلوچستان، توسعه منابع آب، توسعه گردشگری، کنترل مرزها با ایجاد سیستم فن آوری تکنولوژیک در آن از دیگر محورهایی بود که سرلشگر صفوی به آنها اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان سیستان و بلوچستان این محورها در همایش مورد بررسی کارشناسی در جهت تسریع در پیشرفت این استان قرار خواهد گرفت.

روشن دبیر علمی همایش سراسری جغرافیا، توسعه، دفاع و امنیت در جنوب شرق کشور در پاسخ به سئوالی در خصوص سطح مدعوین همایش گفت: از نظر علمی همه دانشگاه های کشور مشارکت و مقاله داده اند و با توجه به اینکه این همایش به صورت ملی و سراسری است از خود دانشگاه سیستان و بلوچستان 10 مقاله، و از سایر دانشگاه های کشور از جمله تهران، اصفهان، تبریز نیز دعوت به عمل آمده که آنها نیز مقالاتی را در این خصوص ارائه داده اند.

وی افزود: این همایش چون در آن مباحث دفاعی و امنیتی مطرح و دنبال می شود خبرگان نظامی و امنیتی مشارکت بالایی دارند و مقالاتی از ارتش و سپاه نیز ارائه شده است.

سرلشگر صفوی نیز در مورد سطح شرکت کنندگان در این همایش گفت: در این همایش اساتید دانشگاه ها با درجه علمی بالا، دانشجویان مقطع دکترا و کارشناسی ارشد و فرماندهان نظامی و انتظامی شرکت خواهند داشت.تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.