رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با حضور در مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور به سوالات تلفنی مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور پاسخ گفت.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ محمد جواد زاده کمند در حاشیه این گفتگوی تلفنی ، تسهیلات در نظر گرفته شده برای این مشمولان را نیز بیان کرد.

وی با بیان اینکه بیشترین درخواست مشمولان ایرانی خارج از کشور ، تردد به داخل است گفت : مشمولان ایرانی که قبل از پایان سال 82 به خارج از کشور رفتند اگر دو سال اقامت و سکونت در خارج داشته باشند می توانند از معافیت در قبال پرداخت وجه استفاده و برای همیشه مشکل تردد خود را حل کنند.

سردار زاده کمند افزود : مشمولانی که تا پایان شهریور 1385 از کشور خارج شده اند و هم اکنون در یکی از دانشگاه های مورد تأیید وزارتخانه های علوم و بهداشت در حال تحصیل هستند می توانند سالانه دو بار تا پایان تحصیل به کشور تردد کنند.

وی با اشاره به اینکه برای هر مقطع تحصیلی فرجه زمانی متفاوت است اضافه کرد : کسانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای ناپیوسته و نیز کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته تحصیل می کنند به ترتیب 3 و نیم ، 5 ، 7 و 8 سال فرجه زمانی برای تحصیل دارند که در این مدت می توانند سالانه دو بار و در مجموع حداکثر به مدت 3 ماه به داخل کشور تردد کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه در حوزه وظیفه عمومی بیش از 90 درصد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور هم اکنون مشکل تردد به داخل ندارند گفت : کسانی که بعد از سال 82 از کشور خارج شده اند و در حال تحصیل در مقاطع دانشگاهی نیستند و یا بعد از شهریور 1385 از کشور خارج شده اند و در حال تحصیل هستند ، با مشکل تردد به داخل کشور مواجه هستند.

سردار زاده کمند با اشاره به اینکه برای این افراد هم اکنون ضابطه ای نداریم افزود :البته کمیته ای در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده است که مسئولیت بررسی ضوابط و مقررات مربوط به ایرانیان مقیم خارج از کشور را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: در جلسه هفته آینده این کمیته ضوابط و مقررات بررسی می شود و به تناسب شرایط و سیاست هایی که بر نیروهای مسلح و کشور حاکم است در مورد این افراد تصمیم گیری می شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در عین حال گفت :بعید می دانم کسانی که بعد از سال 82 از کشور خارج شده اند بتوانند از معافیت خرید خدمت در قبال پرداخت وجه استفاده کنند ، اما درباره کسانی که در خارج از کشور در حال تحصیل هستند این موضوع با مدنظر قرار دادن شرایط آنها بررسی خواهد شد.

سردار زاده کمند که به همراه 4 تن از مدیران ارشد سازمان وظیفه عمومی برای رسیدگی به مشکلات مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور در مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور حضور پیدا کرده بود در ادامه افزود : نماینده دائمی سازمان وظیفه عمومی ناجا نیز برای پاسخگویی به مشمولان ایرانی خارج از کشور در این مرکز حضور دارد .

وی در پاسخ به سوالی درباره اصلاح قانون وظیفه عمومی که شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد کرده بود نیز گفت: در مرحله نخست تصویب این طرح در مجلس پس از آنکه به شورای نگهبان ارجاع شد ، این شورا به 14 مورد آن ایراد گرفت که هم اکنون به جز یک مورد که در آن ابهام وجود دارد بقیه ایرادات برطرف شده است.

سردار زاده کمند افزود : اجرای موردی که در آن ابهام است بار مالی داردو با توجه به اینکه دولت بار مالی آن را پذیرفته است این موضوع باید از سوی دولت به صورت مکتوب به شورای نگهبان اعلام تا بعد از تأیید شورای نگهبان ابلاغ شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره صدور کارت هوشمند معافیت گفت: ظرفیت صدور کارت هوشمند معافیت که از اسفند سال گذشته آغاز شده ، با افزایش ظرفیت به حدود 10 هزار کارت در روز رسیده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود : برای مشمولان معافیت 4 فرزندی که 3 برادر خدمت کرده دارند و با تکمیل پرونده به صدور کارت معرفی شدند تا پایان اردیبهشت کارت معافیت صادر می شود.

سردار زاده کمند درباره تجمیع مدت ماموریت جبهه والدین برای معافیت فرزندان نیز گفت : برای فرزندانی که پدر و مادر آنان در جبهه مأموریت داشتند، مدت زمان حضور والدین آنها در جبهه تجمیع و در معافیت فرزندان محاسبه می شود.تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت سرور | قیمت پرینتر | دستگاه حضور غیاب ، دستگاه فتوکپی
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.