فارس: استاد حوزه علميه قم با بيان اينكه تغيير نام «رشوه» به «هديه» آن را حلال نمي‌كند، گفت: حرام خداوند با تغيير نام حلال نمي‌شود.

به گزارش مركز خبر حوزه، آيت‌الله عبدالله جوادي آملي طي بياناتي در درس اخلاق هفتگي گفت: امام علي (ع) در مقابل پيشنهاد رشوه اشعث بن قيس با تاكيد بر اينكه دنيا در نظر ايشان از پست‌ترين امور هم پست‌تر است، گفتند اگر همه ثروت دنيا در دستان علي(ع) قرار بگيرد هرگز از اقامه عدل در جامعه زير حكمراني خود دست برنمي‌دارد.

ايشان همچنين با بيان اينكه گناه براي انسان گنهكار همچون سم و آتش است، اظهار داشت: كسي كه گناه مي‌كند در همين دنيا در آتش آن مي‌سوزد، اما از آنجا كه سرمست دنيا و بازي‌هاي آن شده غافل از اين حقيقت دردناك است.

آيت‌الله جوادي آملي در ادامه با تقسيم عابدان به سه گروه گفت: گروهي به دليل ترس از خدا عده‌اي به شوق بهشت و برخي از عابدان نيز به دليل حب لقاي الهي در اين دنيا عبادت مي‌كنند، البته در عرصه رعايت مسايل اخلاقي، حق‌الله و حق‌الناس و نيز رعايت احكام فقهي و حقوقي اين سه انگيزه را در افراد مي‌بينيم.

وي همچنين با بيان اينكه هيزم جهنم را افراد ظالم جامعه تشكيل مي‌دهند، ابراز داشت: كساني كه در جامعه اهل قرض‌الحسنه و صدقه دادن نيستند و با رباخواري فقط به فكر افزايش ثروت خود هستند، نمي‌دانند كه در نهايت با روي سياه از اين دنيا مي‌روند.

استاد حوزه علميه قم اضافه كرد: اگر ما چشم بصيرت داشته باشيم و فرمايش معصومين(ع) را به درستي درك كنيم، به خوبي متوجه مي‌شويم كه رباخوار، ديوانه است و دارد با گناهي كه مرتكب مي‌شود در واقع سم و آتش مي‌خورد.تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.