سرجيو فارياس سرمربى برزيلى الاهلى عربستان در كنفرانس مطبوعاتى قبل از بازى تيمش مقابل استقلال در ليگ قهرمانان آسيا، در پاسخ به اين سوال كه اگر به استقلال ببازيد ممكن است از الاهلى اخراج شويد در اين صورت چه مى كنيد، جواب داد:«مشكلى نيست، به تهران مى آيم و در اينجا دنبال يك تيم مى گردم.»

  اين حرف وی در نوع خود بسیار جالب و به گونه ای توهین به فوتبال ایران بود. اين حرف تبعات مدیریت ضعیفی است که نه تنها فدراسیون نشین ها در پی گرفته اند بلکه مدیران باشگاه ها هم به نوعی در لیست متهمان این تحقیر جای می گیرند.

داستان این است که مدیران تیم ها اسیر دست دلال ها می شوند و بدون تحقیق تیمشان را به دست یک نفر می سپارند که فقط خارجی است و نه بیش!

کافی است نگاهى به مربيان خارجی كه دراين چند سال اخير به فوتبالمان آمدند بيندازيم  تا پی به این حرفها ببریم.

برانكو ايوانكوويچ دستيار ميروسلا و بلاژوويچ بود و زمانى كه بلاژویچ  با تيم ملى ايران موفق نبود، هدايت تيم ملى را به او دادند و آقای برانکو با آزمون و خطاهایی که در فوتبال ما کرد توانست به یک مربی با اعتبار تبدیل شود.

فيرات  هم که به عنوان دوست صمیمی علی دایی پا به کادر فنی تیم ملی گذاشت  پس از ترک تیم ملی، هدايت سپاهان را به عهده گرفت. اما به دلیل نتایج ضعیف برکنار شد.

 ليت بارسكى ، ورنر لورانت، ارنى برندتس وخیلی های دیگر هم در فوتبال ايران موفق نبودند و وسط فصل اخراج شدند.

 افشين قطبى را هم دیگر همه می دانیم که یک آنالیزور و دستیار بود و تجربه سر مربیگری نداشت ولی در ایران چنان به او بها داده شد که به یکباره سر مربی تیم ملی ایران شد، غافل از اینکه تا به این جای کار هیچ نکته مثبتی را به فوتبال ما اضافه نکرده است.

البته این بدین معنی نیست که همه مربیان داخلی کاملند ونیازی به آوردن مربی خارجی نیست ، بلکه اصل کلام این است که مربی با کیفیت و با تجربه خارجی آورده شود تا عوض پولی که خرج می کنیم آش هم بخوریم و شاهد پیشرفت سطح فوتبال در کشور باشیم.تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.