جنگ بالش در پاریس

پاريس: گردشگراني كه شهر‌هاي فرانسه را براي گشت و گذار انتخاب كرده‌ بودند طي ساعاتي شاهد جنگ تن‌به‌تن مردم با هزاران بالش بودند.

هر سال طي جشن سنتي بالش‌ها، ميليون‌ها پر در فضاي محل برگزاري اين جشن به هوا بر‌مي‌خيزد. در برخي كشور‌هاي ديگر نيز اين جشن يا بهتر بگوييم جنگ بدون برنده باعث سرگرمي مردم مي‌شود.

البته اين جنگ در نهايت به ضرر كارگران شهرداري، مغلوبه شد و آنها مجبور شدند براي ساعت‌هاي متمادي مشغول جمع‌آوري بالش‌هاي تكه‌تكه شده و پر‌هاي موجود سطح شهر باشند. با وجود اين، مقامات اعلام كردند بودجه خاصي مخصوص اين اضافه‌كاري آنها درنظر گرفته‌اند.

موج‌سواري شتر

سيدني: بزرگ‌تر‌ها عادت دارند براي منع جوان‌تر‌ها از كار‌هاي نشدني و نامعقول به ضرب‌المثل « شترسواري دولا دولا نمي‌شود» متوسل شوند. اما جواني اهل پرو توانست همراه شتر خود موج‌سواري كند و تعجب همگان را برانگيزد.

اين موج‌سوار به «آلپاكا»ي خود كه نوعي شتر است، آموزش موج‌سواري داد. وي حدود 3‌ماه است كه به اين حيوان آموزش موج‌سواري مي‌دهد. او در اين‌باره گفته: «پيش از اين مردم در استراليا كوآلا و كانگورو را براي موج‌سواري به دريا مي‌بردند و اين موضوع براي من انگيزه‌اي بود تا به اين آلپاكا نيز آموزش موج‌سواري دهم زيرا هوش و توانايي آن از حيوانات ياد شده كمتر نيست.»

وي براي اين نوع موج‌سواري از يك تخته ويژه و جليقه نجات استفاده مي‌كند. آلپاكاها گونه‌اي از شترهاي آمريكاي جنوبي هستند كه در مناطق بلند و مرتفع زندگي مي‌كنند و جثه‌اي به اندازه «لاما» دارند.

بالش موزيكال

كپنهاگ: استرس‌ها و تنش‌هاي رواني باعث شده تا برخي براي به خواب رفتن حاضر باشند انواع و اقسام دارو‌ها و روش‌ها را به كار گيرند تا مگر چند ساعتي طعم خواب راحت را بچشند.

اما مسئولان نظامي دانمارك براي اينكه بتوانند خواب را به چشمان سربازان بازگردانند، تخت‌ها و بالش‌هاي موزيكالي خريداري كرده‌اند كه هنگام خواب براي آنها موسيقي آرام‌بخش پخش كند.

برخي نيز از بالش‌هايي براي خواب استفاده مي‌كنند كه حسگر‌هاي آن به محض اينكه فشار سر را حس مي‌كنند علاوه بر موسيقي، صداي آواز پرندگان، موج‌دریا و رودخانه را پخش مي‌كنند.

به گفته روانشناسان، دوري از خانواده، آموزش‌هاي نظامي خشن و مساعد نبودن محيط نظامي براي برخي تيپ‌هاي روانشناختي، از جمله دلايل ابتلاي سربازان به ناراحتي‌هاي رواني است و مقامات بايد براي رفع آنها تمهيدات جدي‌تري بينديشند.

پيتزاهاي عتيقه

پمپئي: در حالي كه تازه نبودن مواد مورد استفاده در پيتزا يكي از شكايت‌هاي معمول خريداران پيتزاست، در ايتاليا 2پيتزاي 2هزار ساله كشف شد كه از قضا هيچ فروشنده متهم و خريدار شاكي‌ نيز براي آنها وجود ندارد.

خبرگزاري‌ها اعلام كرده‌اند كه بقاياي يك مغازه‌ پيتزا‌فروشي همراه با اين دو پيتزا در شهر تاريخي «پمپئي» ايتاليا كشف شده است. مسئله‌اي كه سبب شگفتي باستان‌شناسان ايتاليايي شده، كشف اين دو پيتزاي بزرگ است كه پيش از وقوع حادثه فوران گدازه‌ها بر شهر پمپئي، پخته و پس از مدفون شدن شهر در زير خاكستر‌هاي آتشفشاني، به سنگواره تبديل شده‌اند.

همچنين روي اجاق اين مغازه، اين كلمات حك شده است: «پيتزاي چانگ، پمپئي، ناپولي، رم». چانگ يك اسم چيني است و محققان اين نام را سندي بر پيوندهاي اروپاييان و آسيايي‌ها در هزاران سال پيش مي‌دانند.

منبع: همشهری آنلاین


تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.