457873-343424.jpgبانک مرکزی کویت در نامه ای به بانک های این کشور خواستار ارائه توضیح درباره رد تعامل با بانک های ایرانی شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه کویتی القبس، بانک مرکزی کویت از بانک های این کشور خواسته تا درباره رد تعامل با بانک های ایرانی توضیح بدهند.

بانک مرکزی کویت با ارسال نامه ای به "اتحادیه بانک های کویت" خواستار دریافت توضیحات کاملی درباره دلایل احتمالی رد تعامل بانک های کویتی با بانک های ایرانی شده است.

براساس این نامه، برخی از بانک های کویتی ، افتتاح حساب و داد و ستد با بانک های ایرانی را رد کرده بودند.

بانک مرکزی کویت از بانک های این کشور خواسته است تا پاسخ های خود را به صورت فوری ارسال کنند.

گفتنی است پس از رد تعامل بانک های کویتی، بانک های ایرانی به دستگاه های رسمی کویت در این باره شکایت برده و اعلام کردند دلایل شفافی برای این عدم تعامل وجود ندارد.  همین عامل باعث شد تا بانک مرکزی کویت اقدام به بازخواست بانک های کویتی کند.

برخی از بانک های کویتی نیز اعلام کرده بودند در سال 2008 از طرف دستگاه رسمی  و نظارتی کویت به آنها ابلاغ شده بود که با احتیاط و هشدار با بانک های خارجی ارتباط داشته باشند.

بانک مرکزی کویت در این زمینه نیز اعلام کرد که ارتباطی با این ابلاغ نداشته و هر بانکی براساس پیش بینی ها و بررسی ها، ارتباطات خارجی خود را تنظیم می کند و تنها در مواردی خاص به صورت مکتوب خواستار اعمال برخی محدودیت ها و مقابله با بعضی موارد می شود.

در همین حال منابع آگاه به بانک های کویتی گفتند : بانک های ایرانی به صورت رسمی یا مکتوب به بانک مرکزی کویت شکایت نکرده اند بلکه به صورت شفاهی گله کرده بودند. همچنین بانک های کویتی نیز درباره عدم تعامل با بانک های ایرانی تاکنون دلایلی را مطرح نکرده اند.

در همین حال برخی دیگر از بانک های کویتی همچنان با بانک های ایرانی تعامل دارند.

روزنامه القبس می نویسد: همچنان برخی در کویت از احتمال تشدید مجازات ها علیه ایران در رابطه با مسئله هسته ای تهران نگران هستند.

آمریکا در راس گروه 5+1 هم اکنون به شدت در حال تهیه پیش نویس افزایش مجازات ها علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد است که احتمالا برخی از مجازات ها شامل ارتباطات بانکی نیز خواهد شد.

تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.