یک سایت اینترنتی در اقدامی جالب وزن تمام دستگاههایی را که به اینترنت متصل هستند محاسبه کرد و نشان داد که چند کیلوگرم رایانه به اینترنت متصل است.

تاکنون هرگز تصور کرده اید که وزن تمام رایانه ها و دستگاههای متصل به اینترنت چقدر است. اکنون سایت C-Net با انجام محاسباتی موفق شده است وزن کل این دستگاهها را تخمین بزند.

وزن به دست آمده که شامل وزن تمام رایانه ها، دستگاهها، سرورها و کابلهای اتصال به اینترنت است برابر با 498 میلیارد و 438 میلیون و 559 هزار و 990 کیلوگرم است که به این وزن باید 6 میلیون و 75 هزار کیلوگرم وزن "آی- فن" و حدود 8 میلیون و 800 هزار کیلوگرم وزن دستگاههای "بلاک بری" را هم افزود.

اطلاعات C-Net نشان می دهد که حدود 570 میلیون و 937 هزار و 778 رایانه به اینترنت متصل هستند. وزن هر رایانه به طور متوسط 40 کیلوگرم (به اضافه مانیتور) محاسبه شده است. بسیاری از دستگاههای متصل به اینترنت "نوت بوک" هستند اما تعداد زیادی از رایانه های رومیزی مجهز به چاپگر و اسکنر هستند و بنابراین وزن متوسط رایانه ها تا این حد زیاد محاسبه شده است.

تعداد سرورها در دنیا برپایه اطلاعات موسسه "نت کرافت" برابر با 175 هزار و 480 هزار و 931 است. وزن متوسط کابلهایی که رایانه های مختلف را به اینترنت متصل می کنند 87 میلیون کیلوگرم است. این وزن با محاسبه تعداد 15 هزار کابل TAT-14 به دست آمده است که اینترنت آمریکا را به فرانسه، هلند، آلمان، دانمارک و انگلیس وصل کرده و وزن هر کابل به طور متوسط 8/5 کیلوگرم در متر است.

براساس گزارش Macitynet، اپل تا کنون حدود 42 میلیون "آی- فن" فروخته است که همگی به طور بالقوه توانایی اتصال به اینترنت را دارند به این ترتیب وزن این دستگاهها برابر با 6 میلیون و 75 هزار کیلوگرم است.

ویروسهای انفورماتیکی وزن فیزیکی ندارند اما این محاسبات نشان می دهد که برنامه های جانبی که به صورت آزاد قابل بارگذاری هستند به طور متوسط محتوی 287 هزار و 524 ویروس هستند.

محاسبه وزن مجازی وب سایتها چندان آسان نیست با وجود این درحال حاضر روی اینترنت بیش از 85 میلیارد صفحه وب شمارش شده اند که این میزان می تواند تنها و تنها یک نقطه کوچک از یک آیسبرگ عظیم باشد.

مهر


تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.