پس از آن كه برخی مراجع تقلید از احتمال انتصاب استاندار زن در دولت دهم به شدت انتقاد كردند، رئیس دولت دهم با تاكید بر اینكه موافق حضور خانم‌ها در مدیریت‌ها هستم،اظهار داشت:چه اشكالی دارد كه یك خانم استاندار شود بالاخره ما 30 استان داریم كه هیچ اشكالی ندارد دو تا سه استان، استاندار زن داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی‌نژاد در دیدار با جمعی از نخبگان و فرهیختگان استان خراسان رضوی با بیان اینكه باید ببینیم مفهوم نخبه به چه معناست گفت: نخبه یعنی كسی كه با دیگران فرق دارد و توانسته است استعدادهای خود را شكوفا كند و تلقی این است كه نخبگان در جامعه پیشگام هستند و نخبگی یعنی جامع‌نگری.
وی با تاكید بر اینكه نخبگان معمولا خلاق هستند و نوآوری، ابتكار و بالندگی از ویژگی‌های نخبگی است تصریح كرد: برای نخبه شدن اول باید خود را باور كنیم و دوم توانمندی‌ها را باور كنیم و سپس شجاعت تصمیم‌گیری را در خود تقویت كنیم كه این مساله نیازمند ایمان قوی، اندیشه بلند و اعتقادات راسخ است.

رئیس‌جمهور با بیان اینكه در تبلیغات و رسانه‌ها تعریف نخبگی دچار اشتباه و انحراف شده است گفت: برخی فكر می‌كنند نخبه باید خود را از جامعه بالاتر بداند و متوقع باشد در صورتی كه اینگونه نیست نخبه واقعی كسی است كه در متن جامعه برای جامعه و در خدمت آن باشد.
وی با تاكید بر اینكه یكی از وظایف و مسوولیت‌های نخبگی شناخت مرز دوست و دشمن است گفت: چه بسیار كسانی كه همه استعدادها و خلاقیت خود را پای بازی در میدان دشمن قرار دادند و هر كس باهوش باشد لزوما نخبه نیست و باید مرزها را بشناسیم.
احمدی‌نژاد با تاكید بر اینكه استعداد نخبگی در ایران بالاست تصریح كرد: توانمندی ذاتی انسان ایرانی بسیار بالاست و با تلاش، همت، ایستادگی، نوع ایرانیان می‌توانند نخبه باشند و نخبه كسی است كه افق بالاتری را بتواند ببیند و دریافت روشنی از راه پیش رو داشته باشد. وی ادامه داد: كسی كه سمت شلیك‌هایش را درست انتخاب نمی‌كند چطور می‌تواند بگوید من نخبه هستم و امروز خوشبختانه با تعریف درست نخبه در ایران نخبگان فراوانی داریم.
رئیس‌ دولت در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه امروز باید ایران را بسازیم گفت: بعید می‌دانم فرد ایرانی را بتوانیم پیدا كنیم كه در این مسیر مشترك نباشد چرا كه اعتلای ایران و پیشرفت كشور آرزوی همه ماست ولی باید به این سوال پاسخ دهیم كه الگویی كه می‌خواهیم براساس آن كشور را بسازیم چیست؟

احمدی‌نژاد با تاكید بر اینكه تلاش‌های امروز كشور در تاریخ بی‌نظیر است گفت: دوره‌های سازندگی در ایران یكی به قبل از اسلام باز می‌گردد و دیگری به بعد از اسلام و دوران سازندگی در زمان صفویه یكی از این دوران است كه ما امروز بخش عظیمی از میراث فرهنگی خود را مدیون این دوران هستیم ولی بعضا وقتی حجم فعالیت‌ها و خدمات را در دو مقطع مقایسه می‌كنیم این احساس به وجود می‌آید كه در مسیر درستی نمی‌رویم و معتقدم علت اصلی آن این است كه این فعالیت‌ها در جهت نقطه مطلوب سازماندهی نشده است و برای آن باید بتوانیم نقطه آینده را تعریف كنیم.

وی با تاكید بر اینكه غربی‌ها نظریه توسعه را بسط دادند و بر این اساس شهرها را تقسیم‌بندی كردند و متاسفانه بخشی از نیروهای فكری ما آن را باور كرده‌اند گفت: چرا این نظریه در كشورها تاثیر گذاشته است برای آنكه ما خودمان این طراحی را انجام نداده‌ایم و یا حداقل آن را ناقص انجام داده‌ایم و همین امر موجب نابسامانی‌هایی شده است كه باید آن را رفع كنیم.
احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در جمع نخبگان و فرهیختگان استان خراسان رضوی با تاكید بر اینكه در آستانه جهش فرهنگی باید نقطه مطلوب آن را روشن كنیم گفت: باید مشخص كنیم جامعه بشری فردا و ایران فردا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد باید آن را درست تدوین كنیم آن وقت است كه می‌دانیم در چه مسیری قرار است حركت كنیم.

رئیس‌جمهور با تاكید بر اینكه در نقطه اوج به دنبال تشكیل جامعه مهدوی هستیم تصریح كرد: امروز مهم‌ترین مساله نخبگان تبیین این مفاهیم است و پشتیبان آن بحث هویت است هویت یعنی اینكه چه بودیم چه هستیم و چه می‌خواهیم بشویم كه باید درست تعریف كنیم تا هویت ایران اسلامی و جوان ایرانی روشن شود.

وی با تاكید بر رویكرد فرهنگی در دور سوم سفرهای استانی گفت: در كار فرهنگی باید جوشش، زایندگی و فضای فرهنگی در كشور حاكم شود و این وظیفه نخبگان است و معتقدم نخبگان خراسان رضوی مسوولیتی مضاعف دارند و آن به خاطر توانمندی و ظرفیتی كه در این استان است و این توقع بی‌جایی نیست كه انتظار داشته باشیم در موج فرهنگی خراسان پیش‌تاز باشد.


رئیس‌دولت در بخش دیگری از سخنان خود به مطالب مطرح شده در جلسه اشاره كرد و با تاكید بر اینكه موافق حضور خانم‌ها در مدیریت‌ها هستم گفت: ما معتقدیم كه در حوزه‌های اختصاصی خانم‌ها و آقایان نه مردها می‌توانند كار زنان را انجام دهند و نه بالعكس. بنده در كشوری دیدم كه صبح زود پیرزنی مشغول رفته‌گری است و اسمش را گذاشته‌اند برابری زن و مرد ولی ما در ایران معتقدیم اگر مردان بمیرند هم نباید اجازه دهند زنانشان وارد كارهای سخت شوند.
احمدی‌نژاد در عین حال گفت: اما در حوزه‌های مشترك مثلا چه اشكالی دارد كه یك خانم استاندار شود بالاخره ما 30 استان داریم كه هیچ اشكالی ندارد دو تا سه استان، استاندار زن داشته باشد.
وی با اعلام موافقت خود مبنی بر تشكیل بنیاد پژوهش فرهنگ گفت: با شورای توسعه فرهنگ قرآن موافقم و اینكه نمایندگان تشكل‌های قرآنی در جلسات شورای عالی اداری استان‌ها شركت كنند هیچ اشكالی ندارد.

رئیس جمهور با بیان اینكه كارگروه تخصصی خانواده در دولت مطرح شده است گفت: بحث تشكیل این كارگروه در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بررسی است و در آینده نزدیك تشكیل خواهد شد.
احمدی‌نژاد با بیان اینكه با توزیع سرانه بودجه ورزشی موافقم گفت: در بحث ورزش بانوان مقداری كار انجام شده از این به بعد نیز اقداماتی را انجام خواهیم داد و به آقای سعیدلو نیز می‌گویم مدیران ورزشی را از متخصصین ورزشی انتخاب كند.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه هر زمان فضای جامعه از محصول درست فرهنگی خارج شود یك خطر است گفت: هر زمان گرایش عمومی به سمت معنویت و ارزش‌های فرهنگی گسترش یابد در كنارش فعالیت‌های سوءاستفاده كننده كاهش خواهد یافت.
احمدی‌نژاد ادامه داد: با اینكه كارگروه مردمی برای پیگیری مصوبات سفر سوم تشكیل شود موافقم طرح آن را ارائه دهید تا تصویب كنیم.


رئیس‌جمهور در مورد گفته یكی از حضار كه معتقد بود آینده مبهم نگرانی همه ماست گفت: شما خود آینده را می‌سازید و اگر آینده‌ای آماده شده وجود داشته باشد اصلا حركتی اتفاق نمی‌افتد. قبول دارم كه مشكلاتی داریم ولی تا زمانی كه جهان مادی وجود دارد و جامعه جهانی شكل نگرفته است جهان مشكلات است.
احمدی‌نژاد ادامه داد: باور قلبی دارم كه نسل جوان ایرانی به همت خود بر همه مشكلات غلبه خواهد كرد و ایرانی پیشرفته را در برابر چشم جهانیان قرار خواهد داد چراكه نسل امروز جوان‌تر، پاك‌تر، انقلابی‌تر و موفق‌تر از نسل 30 سال پیش خواهند بود.
وی خاطرنشان كرد: معتقدم متون درسی باید متحول شود كه كار آن شروع شده است اما اینكه دوست عزیزی فرمودند اتفاقات پس از انتخابات حاصل 30 سال تدریس برخی متون در دانشگاه‌هاست كه با فرهنگ ما سازگاری ندارد نمی‌خواهم تایید كامل كنم ولی به هر حال یكی از عوامل است.
احمدی‌نژاد در پایان گفت:در مورد اینكه یكی از حضار گفته بود اشكال كار شما این است كه احمدی‌نژاد دومی نساخته‌اید گفت: بنده عضو كوچكی از جامعه بزرگ هستم و شما می‌توانید صدها برابر جلوتر از احمدی‌نژاد به سمت افق‌های روشن حركت كنید آن كسی كه در ذهن شماست خود شما هستید و باید آن را باور كنید.تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.