ایسنا: رييس سازمان بازرسي کل کشور گفت: کينه‌توزي، لجاجت و حذف همديگر مورد پسند جامعه اسلامي نيست.

حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي در جمع علماي شهرستان خوي با بيان اين مطلب افزود: فتنه اختلاف نبايد در جامعه صورت بگيرد و مسؤولان و روحانيت بايد هواسشان باشد که با بد عمل کردن بستر براي حضور دشمن مهيا مي‌شود.

وي تصريح کرد: اينکه مقام معظم رهبري از سال‌هاي قبل نسبت به تهاجم فرهنگي دشمنان حساسيت ويژه‌اي داشتند بعضي از مسؤولان در اين زمينه غفلتشان گرفت که زمينه نفوذ بيگانه مهيا شد.

پورمحمدي با بيان اين که دشمنان از اول انقلاب تاکنون از هيچ ضربه‌اي عليه ايران دست نکشيدند، اظهار کرد: اينها پيوسته با ما درگير هستند و هرگز کوتاه نخواهند آمد.

پورمحمدي ادامه داد: اکنون دغدغه اصلي اروپا و کشورهاي غربي به خاطر قدرت هسته‌اي تبليغاتي، اقتصادي، سياسي و نظامي ايران نيست بلکه بعلت اين است که جمهوري اسلامي ايران در دنيا حرف تازه‌اي مي‌زند و اين کشورها در ارتباط با ايران در تعارض تمدني قرار گرفته‌اند.

وي افزود: بايد در حوزه‌هاي سياسي و امنيتي مبتني بر نيازهاي زمان تغيراتي صورت گيرد.

پورمحمدي با بيان اين که بيش از سه هزار زن در انگلستان در سه سال اخير به اسلام گرويدند، افزود: اين مسأله نشان از گرايش اروپا و غرب به تمدن عظيم ايران اسلامي است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: کتاب مولانا و ترجمه قرآن پرفروشترين کتابها در آمريکا هستند.

پورمحمدي با اشاره به تبليغ صدها ماهواره عليه نظام جمهوري اسلامي ايران اظهار کرد: وقتي مولاناي بزرگ با آن عظمت مجذوب شمس تبريزي مي‌شود اين حد و عظمت عرفان ناب اسلامي را نشان مي‌دهد که مي‌بايست مفاخر فرهنگي خود را براي مقابله با نفوذ فرهنگي دشمنان حفظ کنيم.

وي با تشکر وقدرداني از زحمات امام جمعه خوي در خصوص احياء حوزه‌هاي علميه خوي تصريح کرد: شهرستان خوي با داشتن پيشينه بسيار قوي فرهنگي و مذهبي شايسته توسعه و توجه ويژه مسئولان کشور است.

پورمحمدي ترويج مثنوي را ترويج آموزه‌هاي ديني و مسائل اسلامي عنوان کرد.

امام جمعه خوي نيز با بيان اينکه حدود 500 نفر از علماي خوي در حوزه‌هاي داخل و خارج کشور مشغول تحصيل هستند، اظهار کرد: اکنون حوزه علميه خوي بعنوان مراکز حوزه‌ها در آذربايجان محسوب مي‌شود که درس خارج فقه و اصول به زودي در آن تدريس خواهد شد.

حجت الاسلام سيدرضي شکوري، شهرستان خوي را خواستگاه علماي بزرگ در اجتهاد عنوان کرد و گفت: مرحوم آيت الله ميرزا دنبلي و مرحوم آيت الله عظمي خويي و بسياري از چهره‌هاي درخشان آسمان معرفت ايران زمين از خوي برخاستند و براي پرچم داري دين اسلام از هيچ تلاشي فروگذار نکردند.

وي با اشاره به تاسيس حوزه جديد علمي خوي تصريح کرد: حوزه علميه خوي آمادگي دارد تا تمامي طلاب را از کشورهاي همسايه بخصوص جمهوري‌هاي تازه تاسيس يافته شوروي سابق پذيرش نمايد.تاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.