روس‌ها تامين منافع ملي خودرادرهمراهي...

 

روس‌ها تامين منافع ملي خود را در همراهي با غرب مي‌دانند


ما در گذشته حساب ويژه‌اي بر همكاري با برخي از كشورهاي غيرتاثيرگذار جهاني و حتي دولت چين بازكرده بوديم اين در حالي است كه نتيجه دوستي با اين كشورها تصويب 3قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت سازمان ملل بود.

يك استاد دانشگاه گفت:روس‌ها به اين نتيجه رسيده‌اند كه منافع ملي اين كشور در همراهي با كشورهاي غربي است بنابراين تصميم به تجديد نظر در مراودات خود با كشورهايي چون ايران گرفته‌اند.
هرميداس باوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايلنا،در رابطه با حمايت روس‌ها از تصويب چهارمين قطعنامه ضد ايراني غرب گفت:روسيه از هر فرصتي براي دستيابي به منافع ملي خود استفاده مي‌كند و زماني كه اين فرصت با منافع‌اش ناسازگار باشد حتي از رويگرداني در همكاري با همپيمانانش دريغ نمي‌كند.
وي افزود:روسيه در گذشته پيشنهادي را براي تشكيل يك بانك جهاني سوخت به مركزيت مسكو مطرح كرده بود كه ايران برخلاف پيش بيني روس‌ها با اين موضوع موافقت نكرد.شايد يكي از دلايل نارضايتي روس‌ها از سياست‌هاي ايران نيز برهمين اساس باشد.
اين استاد دانشگاه متذكر شد: روس‌ها هيچ گاه در بازي ايران و غرب حامي ما نبوده‌اند و تمام پيشنهادات‌شان نيز تنها بر امتيازگيري بيشتر از كشورهاي غربي متمركزشده است.اين كشور حتي در آراي ممتنعي كه به قطعنامه‌هاي ايران مي‌داد انتظار دريافت امتياز ويژه اي را از ما داشت.
وي با اشاره به اظهارات اخير مقامات كرملين مبني بر اينكه "روسیه بدون تردید از منافع ملی خود در درازمدت پیروی می‌کند كه در آن منافع ملت روسیه منعکس می‌شود به همین دليل نمی‌تواند در طرفداری آمریکا و یا جانبداری ایران باشد" نيز اظهار داشت:روسيه نيز همچون انگلستان معتقد است اين كشور نه دوست دائمي دارد و نه دشمن دائمي. بايد با تمامي كشورها تنها براساس تامين منافع ملي روسيه رفتار كرد.
باوند ادامه داد:روسيه به اين نتيجه رسيده است كه منافع ملي كشور در همكاري و همراهي با كشورهاي كوچك جهان نيست بر همين اساس به غرب متمايل شد.مقامات كشورمان نيز بايد با تاسي از اين شيوه رفتاري معقولانه با كشورهاي حاشيه‌اي كه تاثيري در تصميم‌گيري‌هاي جهاني ندارند هم آوا نشوند.
وي تاكيد كرد:ما در گذشته حساب ويژه‌اي بر همكاري با برخي از كشورهاي غيرتاثيرگذار جهاني و حتي دولت چين بازكرده بوديم اين در حالي است كه نتيجه دوستي با اين كشورها تصويب 3قطعنامه ضد ايراني در شوراي امنيت سازمان ملل بود...../تحلیل:ایلناتاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.