کلاهبردار,کلاهبرداری,راههای کلاهبرداری

 

جام جم آنلاين: کلاهبردار فراموشکار زمانی که برای دومین بار به قصد فریب طعمه اش به سراغ او رفت با تیزهوشی مالباخته دستگیر شد.

 

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاين به نقل از پليس آگاهي تهران بزرگ، 24 خرداد امسال مأموران کلانتری 107 در حین گشت زنی در خیابان فلسطین متوجه درگیری میان دو نفر و تلاش یکی از آنها برای فرار از محل شده که با حضور مأموران در محل، متهم به نام «رضا.ح» دستگیر و جهت انجام تحقیقات به کلانتری انتقال داده شد.

 

با انتقال متهم به کلانتری و آغاز تحقیقات، فردی به عنوان شاکی در اظهارات خود به مأموران گفت: اوایل خرداد ماه سال جاری، همین آقا در حالی که تلاش داشت تا با صحبت کردن به زبان انگلیسی خود را تبعه کشوری دیگر و راننده خودرو سنگین ترانزیت معرفی نماید به بهانه احتیاج به پول ایرانی برای تعمیر خودرو کِشنده، مرا راضی کرد تا گردنبند طلایش را به مبلغ 450 هزار تومان خریداری نمایم اما پس از خرید گردنبند و مراجعه به طلافروشی ، متوجه بدل بودن آن شدم.

 

با توجه به اعتراف اولیه متهم در خصوص کلاهبرداری از مالباخته به شیوه «بدل اندازی»، پرونده ای مقدماتی در این خصوص تشکیل و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه شش تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

کارآگاهان پایگاه سوم در بررسی سوابق متهم اطلاع پیدا کردند که «رضا.ح» 40 ساله از مجرمان سابقه داری است که پیش از این و طی سال های 81 و 83 به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده است.

 

مالباخته به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در اظهارات تکمیلی خود به کارآگاهان اظهارداشت: دوم خرداد برای وصول یک فقره چک به شعبه بانکی در دروازه دولت مراجعه و پس از دریافت پول از داخل بانک خارج شدم. هنوز مسافت چندانی از بانک دور نشده بودم که متهم با نزدیک شدن به من و در حالیکه با لهجه شدیدی که تصور می کردید او واقعا تبعه غیر ایرانی است، خود را راننده ترانزیت معرفی و مدعی شد که خودروي كشنده وی دچار اشکال فنی شده و به بهانه نیاز به پول ایرانی برای خرید قطعات خودرو، مرا راضی کرد تا گردنبند طلایش را در ازای مبلغ 450 هزار تومان خریداری کنم.

 

مالباخته در خصوص نحوه شناسایی و دستگیری متهم نیز به کارآگاهان گفت: پس از مراجعه به طلافروشی و اطلاع از بدل بودن زنجیر طلا با مراجعه به کلانتری و طرح شکایت، پرونده ای در این خصوص تشکیل و پیگیر آن بودم تا اینکه به صورت کاملا تصادفی و به همان شیوه قبلی، همین شخص پس از خروج من از بانک، برای دومین بار به من مراجعه كرده و بدون آنکه متوجه این موضوع شده و مرا به خاطر بیاورد تلاش داشت که اینبار نیز به همان شیوه از من کلاهبرداری نماید که بلافاصله با مشاهده وی، مانع از فرار وی شده و با کمک سایر شهروندان و حضور سریع مأموران در محل موفق به دستگیری وی شدم.

 

تحقیقات پلیسی و شناسایی تعدادی دیگر از مالباختگان

کارآگاهان پایگاه سوم در ادامه رسیدگی به این پرونده و با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که به همین شیوه و در مناطق مختلف خیابان سهروردی، میدان فاطمی، میدان شهدای هفتم تیر و بلوار کشاورز مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

 

تحقیقات انجام شده از متهم و اطلاعات بدست آمده از مالباختگان نشان داد که «رضا.ح»، هر بار پس از زاغ زنی و شناسایی مالباختگانی که به مراکز اقتصادی بویژه شعبات بانکی و با اطمینان از به همراه بودن پول به همراه مالباختگان ، به این شیوه و شگرد به آنها مراجعه و در قالب بدل اندازی زنجیر طلا اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده است.

 

ريیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده، اظهارداشت: با توجه به شناسایی متهم از سوی تعدادی از مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته و همچنین احتمال افزایش دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.

 

وي گفت: از کلیه کسانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده اند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی ـ خیابان خرمشهر ـ میدان نیلوفر مراجعه نمایند.

 

سرهنگ حسین خان بابایی افزود: همچنین از شهروندان محترم که از دیگر جرایم ارتکابی متهم اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس های 88505753 و 21865659 در اختیار کاراگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.... / جام جم آنلاينتاريخ : | | نویسنده : m-mohtashami |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.